Baidarių nuoma Aukštaitijoje

Prasideda vasaros sezonas, visi planuojame atostogas ką veiksime ir kur keliausime. Vieni keliauja į užsienį pailsėti, kiti susipažįsta su Lietuvos regionais ir keliauja po gimtąją šalį. Yra daug skirtingų laisvalaikio praleidimo būdų atostogų metu, vienas iš jų yra baidarių nuoma Aukštaitijoje, jį mes ir aptarsime.

Aukštaitijos regionas yra labai didelis, pats didžiausias Lietuvoje. Todėl šiame straipsnyje tiksliau aptarsime Rytų Aukštaitiją. Tokius regionus kaip Zarasus, Ignaliną ar Molėtus. Šie regionai Aukštaitijoje yra patys populiariausių, nes šių apylinkių gamta yra unikali. Šie regionai pasižymi miškingumu ir kalvotumu, ypač Zarasų regionas. Tačiau vienas iš labiausiai išsiskiriančių bruožų yra tas, kad regione yra platus ir tankus vandens telkinių tinklas, gausu ežerų, upių kurios jungia ežerus ir kitokių vandens telkinių.

Rinktis baidarių nuomą Aukštaitijoje yra paprasta, šiame regione yra daug upių, todėl jūs rasite tikrai tokią upę, į kurią visada norėsis grįžti. Šiame regione ilgiausia upė yra Šventoji, kuri teka beveik nuo Visagino miesto iki pat Jonavos, kur įteka į Nerį. Baidarių nuoma Aukštaitijoje yra patraukli ir kitomis upėmis, čia teka tokios upės, kaip Būka, Kiauna, Žeimena, Laukesa, Ligaja, Srovė, Širvinta, Nevėžis, Nėris, Mūša ir daugybę kitų. Tad pasirinkimas yra tikrai platus.baidarių nuoma Aukštaitijoje

Didžiausias šias upes išskiriantis bruožas yra tas, kad jos yra siauros ir vingiuotos, priešingai nei upės, kurios teka Žemaitijoje, kur yra plačios. Todėl Aukštaitijos regione tekančios upės yra patrauklesnės ir geresnis pasirinkimas žygiui. Šios upės labiau patinka ir dėl to, kad jos teka miškingomis teritorijomis, todėl baidarininkas geriau pailsi, nei plaukimas baidarėmis tokiomis teritorijomis, kurios yra labiau urbanizuotos. Ypač Rytų Aukštaitijoje, kadangi čia nėra didelių miestų ir didelių miestelių, šiame regione aplinka yra mažiau urbanizuota. Todėl baidarių nuoma Aukštaitijoje leis geriau pailsėti žmogui, kuris nori pabėgti nuo miesto šurmulio, monotoniškos kasdienybės. Keliautojui, kuris labiau trokšta pamatyti tikrąją gamtą ir jam netrukdytų aplinkiniai žmonės, kurie kelia šurmulį. Todėl, jeigu norite tinkamai pailsėti, plaukti srovingomis, vingiuotomis upėmis, kurios teka atokiose vietose, rinkitės baidarių nuoma Rytų Aukštaitijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*