Pagal ką skirstomi keltuvai?

Serviso įrangos įvairovė yra labai plati, tačiau bent vieną keltuvą galima sutikti kiekviename servise. Tai yra viena pagrindinių servisų įrangų, kuri yra reikalinga atliekant daug skirtingų darbų. Kai kuriems darbams atlikti ji nėra būtina, tačiau su ja yra patogiau dirbti. Kai automobilis yra pakeltas ant keltuvo, serviso mechanikas mažiau pavargsta, kadangi nereikia dirbti pasilenkus, atsiklaupus, atsitūpus ir panašiai. Todėl jie taip pat yra reikalingi dėl to, kad saugo mechanikų sveikatą. Keltuvus galima suskirstyti į kelias stambias arba daug smulkių kategorijų.keltuvaiKeltuvai skirstomi pagal:

  • Pagal transporto priemonės tipą – kadangi transporto priemonės yra įvairios, tai ir keltuvus galima pamatyti pačius įvairiausius. Keltuvas, kuris skirtas kelti motociklus, dažniausiai būna žirklinis. Kitoms transporto priemonėms naudojami būna koloniniai arba žirkliniai keltuvai, tačiau kiekvienai transporto priemonei keltuvai yra skirtingi, nes skiriasi transporto priemonių gabaritai.
  • Pagal keltuvo tipą – pagrindiniai keltuvų tipai yra: žirkliniai ir koloniniai keltuvai. Žirkliniai gali būti skirstomi į mobilius, motociklams skirtus ir dvigubus ar vientisus. Koloniniai yra skirstomi pagal kolonų kiekį, gali būti vienos, dviejų, keturių, šešių ar net aštuonių mobilių kolonų. Pastarieji dveji yra skirti kelti sunkvežimius, autobusus ir kitą sunkiąją techniką.
  • Pagal kėlimo masę – kiekvienas keltuvas yra skirstomas pagal kėlimo galią. Lengviesiems automobiliams yra gaminami autokeltuvai, kurių keliamoji galia yra mažesnė negu sunkiajam transportui ar mikroautobusams. Dažniausiai automobilių remonte keltuvai yra naudojami kurių keliamoji galia yra maždaug 3500 kg.
  • Pagal kėlimo aukštį – tai taip pat vienas svarbiausių elementų, kuris yra labai svarbus renkantis ar keltuvai tiks jūsų servisui. Vieni autokeltuvai gali kelti tik maždaug vieną metrą nuo pagrindo ir to pilnai užtenka atitinkamam darbui. Kiti keltuvai gali kelti ir į didesnį aukštį, tačiau įprastam serviso darbui dažniausiai naudojami keltuvai, kurie kelią į dviejų metrų aukštį.
  • Pagal gabaritus – dažnai yra išsirenkami pagal užimamus plotą servise. Yra servisų, kurie patalpos yra mažesnės arba tokių servisų, kuriuose yra daug įrangos ir dar vienas keltuvas stipriai sumažina vietos servise. Todėl renkamasi pagal užimamą plotą ir įvertinama ar patogiai būtų galima dirbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*