Kaip iš tikrųjų atrodo Didžioji kinų siena ir Cheopso piramidės?

Kaip iš straipsnio temos supratote, tai bus straipsnis apie tai, kaip atrodo vienų iš lankomiausių turistinių objektų aplinka ir kuri pusė reklamuojama visam pasauliui. Tiek Didžioji kinų siena, tiek Cheopso piramidės kiekvienais metais pritraukia milžiniškus turistų srautus, kurie vietinei ekonomikai yra labai svarbūs ir naudingi, nes iš jų surenkami mokesčiai. Jeigu Kinijai dar nėra tokie svarbūs turistai, tai Egiptui, kur stūkso kelis tūkstančius metų Cheopso piramidės, turistai kiekvienam čia gyvenančiam yra pragyvenimo šaltinis. Bet apie tai vėliau.

Tikroji Didžiosios kinų sienos pusė

Didžioji kinų siena

Plačiajame internete matome kaip gražiai atrodo kinų siena ir visi, daugiau nei 8000 kilometrų, yra sutvarkyti. Bet deja, Didžioji kinų siena yra jau gerokai apgriuvusi, vis gi jai jau daugiau nei 2000 metų, tad nėra ko stebėtis. Tačiau pažiūrėjus internete nuotraukas, atrodo, kad didžiausias rankų darbo statinys pasaulyje yra visiškai restauruotas ir nuolatos prižiūrimas. Taip yra dėl to, nes turistai lankosi tik toje pačioje vietoje ir į kitas vietas nėra siūloma nukeliauti. Vietinė valdžia yra sutvarkiusi tik apie 70 kilometrų prie vieno iš Kinijos miesto, į kurį patogu nukeliauti turistams. O šiame mieste siūloma nuvažiuoti tik į būtent šią atkartą. Nori keliauti į kitą sienos atkarpą? Keliauk savarankiškai. Tad nėra ko stebėtis kodėl mes matome tik gražiąją dalią. Kita vertus yra labai keista, Didžioji kinų siena yra vienas populiariausių turistinių objektų pasaulyje ir vietinis biudžetas surenka tikrai milžinišką dalį mokesčių iš turistų, bet kitos atkarpos netvarkomos, kodėl? Į šį klausimą gali atsakyti tik pati vietinė valdžia.

Cheopso piramidės nuotraukos tik iš vienos pusės

Piramidės

Cheopso piramidės yra gausiai lankomos lietuvių turistų. Daug kelionių organizatorių siūlo čia vykti mažomis kainomis, todėl kelionė į Egiptą lietuviams atostogų metu yra įprastą ir kiekvienas pažįstame bent jau vieną ar kelis žmones, kurie šioje šalyje yra buvę ir matę Cheopso piramides. Tai tikrai įspūdingas statinys, toks pats kaip Didžioji kinų siena ir jie abu verti kiekvieno užsukusio turisto, kurių čia būna šimtai tūkstančių. Bet likęs pasaulis ir čia mato tik vieną piramidžių pusę, visos nuotraukos yra praktiškai tik iš vienos pusės. Pagal jas atrodo, kad šios piramidės stovi vidury dykumos ir globalizacijos nėra nė kvapo, tačiau globalizacija ir Egipto ekonomikos priklausomybė nuo šių piramidžių yra milžiniška, todėl šalia įsikūrė visas milžiniškas miestas. Kuriame pilna viešbučių, kavinių, SPA centrų, turgelių turistams ir kitų turistinių traukos objektų ir visi, kad būtų visiems patogiau, įsikūrė netoli piramidžių. Tad atvykę į Egiptą nenustebkite, kad ir pro viešbučio langą matysite tas pačias piramides ir iki jų nueiti galėsite pėsčiom.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*